EL mužov: Tretia prehra Prešova, Tatran doma nestačil na Schaffhausen

Ani zmena na trénerskom poste nepomohla hádzanárom Tatrana Prešov k prvému bodovému zisku v skupinovej fáze EHF Európskej ligy mužov 2022/2023. Šarišania pod taktovkou dvojice dočasných kormidelníkov Marek Gernát – Stanislav Pupík podľahli v utorok vo svojej Tatran handball aréne švajčiarskemu Kadetten Schaffhausen 31:37 (14:18) a v tabuľke sú po 3. kole bez bodu na 5. mieste o skóre pred maďarským tímom Fejér-B.Á.L. Veszprém.
Prešovčania sa v prvom polčase párkrát ocitli v tesnom vedení. Naposledy v 12. min po góle Fecha na 7:6. Hostia potom otočili vývoj a Caňellas v 18. min zvýšil na 13:8. Kadetten vzápätí ešte zveľadili svoj náskok, ale domáci z neho do prestávky stihli ukrojiť. Hráčom Tatrana sa však po zmene strán nepodarilo nájsť recept na súpera. Naopak, ten rázne kráčal za ziskom dvoch bodov. Pred záverečnou sedemminútovkou vyhrával už dvojciferne 36:26 a bolo rozhodnuté. Slovenský majster v závere už iba skorigoval prehru.
Už o týždeň v utorok 29. novembra budú môcť prešovskí hádzanári zlepšiť svoju bilanciu v EL, keď od 18.45 h nastúpia na palubovke nemeckého Frich Auf Göppingen, ktorý teraz prehral vo francúzskom Montpellieri 27:35 a v tabuľke je na 2. priečke.

Výsledky – Európska ligy mužov 2022/2023 – A-skupina – 3. kolo – utorok:
SL Benfica Lisabon (Portug.) – Fejér-B.Á.L-Veszprém (Maď.) 39:35 (21:17)
Montpellier HB (Fr.) – Frisch Auf Göppingen (Nem.) 35:27 (20:13)
Tatran Prešov (SR) – Kadetten Schaffhausen (Švaj.) 31:37 (14:18)
Najviac gólov: Rábek 8, Ivanovič 6, Kasatkin 5 – Rikhardsson 9, Lier 7
pok. hody: 2/2 – 1/1, vylúčení: 1 – 5, rozhodovali: Bogdanovs a Černavskis (obaja Lot.)