Načítavanie údajov ...

EP mužov: Formu z extraligy preniesť na európsku scénu a doma si pripraviť dobrú východiskovú pozíciu

Po hádzanárkach HC DAC Dunajská Streda a MŠK Iuventa Michalovce a hádzanároch Tatrana Prešov sa k slovu dostanú už aj hráči MŠK Považská Bystrica, ktorí sa ôsmykrát za sebou predstavia v hierarchii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži. Považania, ktorí mali v 1. kole voľno, nastúpia v 2. kole Európskeho pohára mužov 2022/2023 proti HC Izvidjač Ljubuški. Družstvo z Bosny a Hercegoviny privítajú v sobotu 29. októbra od 18.00 h na svojej palubovke. Odveta sa bude hrať o týždeň neskôr 5. novembra o 19.00 h v meste Ljubuški.

„Vstup do sezóny sa nám vydaril, ale stále platí, že sa musíme koncentrovať na každý zápas. Aj náš najbližší protivník je bez prehry prvý v tabuľke domácej ligovej súťaže. Duel pred našimi fanúšikmi chceme zvládnuť tak, aby sme si vypracovali čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred odvetou. Škoda, že nehráme odvetu doma, ale o to viac sa musíme posnažiť v sobotu,“ uviedol tréner MŠK Václav Straka.

Tím z Bosny a Hercegoviny v úvodnom kole vyradil rakúsky HC Linz AG (32:34, 33:31), pričom o postupujúcom rozhodol až rozstrel (5:4). „Čerpali sme informácie aj z tohto dvojzápasu, ale pre Izvidjač to boli len prvé duely v sezóne, keďže dovtedy ešte nehrali ligu. Súpera máme zmapovaného aj z ďalších jesenných duelov. Je to mladé družstvo s urastenými hráčmi, ktorí sú vyspelí takticky. V jeho kádri sú reprezentanti troch krajín. Hrajú rýchlu hádzanú, rýchly stred s agresívnou obranou. Nečaká nás nič ľahké,“ tvrdí považskobystrický kormidelník.

Izvidjač uplynulý víkend zdolal v lige Leotar 34:22, Považania sa naladili hladkou výhrou v utorkovej predohrávke Niké Handball extraligy nad Záhorákmi (40:27). „V utorok sa nám vďaka zapojeniu celého kádra podarilo rozložiť sily. Všetko je v poriadku a od stredy sa v príprave sústredíme na sobotňajšieho súpera,“ dodal V. Straka.

Európsky pohár mužov 2022/2023 – 2. kolo – prvý zápas (odveta 5. novembra o 19.00 h):
sobota 29. októbra: 18.00 h MŠK Považská Bystrica (SR) – HC Izvidjač Ljubuški (Bosna a Hercegovina), rozhodujú Lošak a Novikov z Ukrajiny

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: msk.sk/Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022