Načítavanie údajov ...

Fiľková-Trehubová je vďačná Slovensku za šancu, rozlúčku si predstavovala inak

V závere mája prišla na zraz slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien s vedomím, že je to poslednýkrát. Tetyana Fiľková-Trehubová mala pred sebou posledné dva týždne svojho účinkovania v národnom tíme. Jej pôsobenie, ktoré sa začalo pred piatimi rokmi, mali uzavrieť dva zápasy proti Švédsku v II. fáze kvalifikácie MS 2019, v ktorých chcela pomôcť spoluhráčkam k postupu na šampionát do Japonska. Napokon to výsledkovo nedopadlo podľa predstáv.

„Samozrejme, že na mojej strane nie je také potešenie ako pred stretnutiami. Chcela som sa rozlúčiť inak, krajším spôsobom ako takouto vysokou prehrou. Čo sa dá robiť, taký je šport. Treba uznať, že Švédky boli silným protivníkom, sú o triedu výkonnostne vyššie ako my,“ uviedla 30-ročná ľaváčka, pre ktorú to bolo neradostné lúčenie: „Mám zmiešané pocity. Som skôr smutná zo zápasu i výsledku.“

Slovenky nepresvedčili už v Karlskrone, kde uplynulú sobotu podľahli 18:33. Pred šalianskou odvetou sa chceli poučiť z chýb v prvom zápase. Odvetu však prehrali 24:45. „Podľa mňa sa nám to nepodarilo, keďže sme prehrali vyšším rozdielom ako na palubovke súpera. Chceli sme pred domácim publikom ukázať inú hádzanú, aj keď sme už nemali reálnu šancu na postup. Nevyšlo nám to, trápili sme sa,“ priznala autorka troch slovenských gólov vo štvrtkovom zápase.

Ukrajinská rodáčka pôsobí na Slovensku od januára 2010, keď sa stala hráčkou Iuventy Michalovce. O štyri roky neskôr získala slovenské občianstvo a vzápätí pomohla vybojovať reprezentácii SR účasť na majstrovstvách Európy 2014 v Chorvátsku a Maďarsku, čo bolo prvé vrcholné podujatie pre národný tím žien po 19 rokoch.

„Som veľmi rada, že som mohla reprezentovať. Som vďačná Slovenskému zväzu hádzanej, že mi umožnil byť súčasťou reprezentácie a mohla som si obliekať dres so slovenským znakom. Na každé stretnutie v národnom tíme som sa tešila, pred každým duelom som hrdo spievala hymnu a na palubovke som sa snažila nechať srdce,“ poznamenala Tetyana Fiľková-Trehubová a na otázku agentúry SITA, čo boli v jej ponímaní vrcholy, ktoré zažila na reprezentačnej úrovni, odvetila: „Samozrejme, najviac mi utkveli v pamäti náš postup na ME 2014 v kvalifikačnom dueli proti Francúzsku v Šali a potom víťazstvo nad Srbkami a postup zo základnej skupiny na európskom šampionáte. To sú dva nezabudnuteľné momenty, na tú atmosféru a tie pocity budem navždy spomínať.“

Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022