Načítavanie údajov ...

Iuventa už bez Čiernohorky Janičičovej, v dohrávke MOL ligy bez trojice zranených reprezentantiek

Novinky z tímu úradujúceho majstra SR a lídra MOL ligy hádzanárok 2018/2019

Čiernohorka Andrijana Janičičová ukončila svoje pôsobenie v hádzanárskej Iuvente Michalovce. Dvadsaťštyriročná krídelníčka sa podľa informácií v denníku Korzár nedávno dohodla na predčasnom rozviazaní zmluvy.

„Nesplnila naše očakávania. Dúfali sme, že ako legionárka bude jednotkou na svojom poste, avšak táto naša ambícia sa nenaplnila. Po viacerých debatách v klube sme sa rozhodli na tento post angažovať ďalšiu hráčku, 23-ročnú Čiernohorku Dijanu Mugošovú, ktorá má potenciál, aby bola jednotkou na ľavom krídle. S Janičičovou sme sa preto dohodli na ukončení spolupráce,“ prezradil pre Korzár športový riaditeľ Iuventy Ján Beňadik, podľa ktorého Janičičová po konci v Michalovciach zamierila do Rakúska.

Janinčičová bola na Zemplíne od marca 2018, keď prišla na hosťovanie z bratislavského Interu. V lete kompetentní zrealizovali jej prestup, dohoda znela na aktuálnu sezónu. Mugošová, ktorá prišla na Zemplín z tureckého Ardesenu GSK, má v michalovskom drese na konte už osem stretnutí s bilanciou 26 gólov.

V MOL lige zostáva v roku 2018 odohrať ešte jedno stretnutie, v dohrávke 6. kola privíta líder Iuventa Michalovce posledný tím tabuľky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. Zemplínčanky v sobotu 8. decembra nastúpia doma od 17.30 h bez tria reprezentantiek SR. Okrem dlhšie laborujúcej pivotky Vladimíry Kišíkovej (zapálená šľacha na chodidle) budú chýbať aj spojky Veronika Habánková a Patrícia Wollingerové, ktorá so zranenými kolenami vrátili zo zrazu národného tímu. „Veríme, že všetky tri nám budú k dispozícii od januára,“ dodal Beňadik.

Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.chemkostavarena.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022