Načítavanie údajov ...

Iuventa získala za Bajčiovú brazílsku náhradu, zostávajú aj skúsené Wollingerová s Klučkovou

Káder majstrovského MŠK Iuventa Michalovce je bohatší o ďalšiu legionárku. K brazílskej brankárke Naire de Almeidovej pribudne od novej sezóny jej krajanka Andrezza Paizinhová Salesová dos Santosová. Je štvrtou letnou posilou Iuventy. Dvadsaťdvaročná stredná spojka prichádza na Zemplín z tureckého klubu Yalikavak Spor Kulübü, predtým hrávala za družstvo Antalya Anadolu. Paizinhová, ktorá nahradí na poste tvorkyne hry reprezentantku SR Vladimíru Bajčiovú, sa Iuvente upísala na dva roky.

„Verím, že to bude veľmi dôležitý krok v mojej kariére. Mám veľmi vysoké očakávania. Som pripravená odovzdať všetko v prospech tímu. Chcem, aby toto bola kapitola môjho života naplnená šťastím a úspechmi, ktorých chcem byť súčasťou. Som rýchla a hrajúca s veľkou intenzitou. Rada rozdávam pozitívnu energiu a motivujem spoluhráčky až do poslednej minúty zápasu,“ uviedla na klubovom webe odchovankyňa brazílskeho klubu Portugues do Recife, ktorá bola mládežníckou reprezentantkou svojej krajiny aj s účasťou na majstrovstvách sveta.

„V tureckej lige patrila v poslednej sezóne k hlavným oporám svojho tímu. Je to hráčka, ktorá má v zápasoch veľa asistencií, čo sa od strednej spojky očakáva. Tiež nemá problém sa presadiť pri hre jedna na jednu alebo strelou zo zeme,“ predstavila novú akvizíciu športová riaditeľka Iuventy Helena Aspridu.

Úradujúci slovenský šampión bude aj v sezóne 2022/2023 môcť počítať s dvojicou skúsených hráčok. Vedenie klubu sa s duom Patrícia Wollingerová – Lívia Klučková dohodlo na novej jednoročnej zmluve.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022