Načítavanie údajov ...

Kopčo zo Sportingu Lisabon do US Ivry

Dve sezóny a dva majstrovské tituly, to je bilancia Michala Kopča v Sportingu Lisabon. Majstrovský hetrik v počte portugalských titulov už nedosiahne. Tridsaťročný pivot (195 cm, 115 kg) mieri totiž do Francúzska. V krajine úradujúcich majstrov sveta posilní klub z parížskeho predmestia US Ivry Handball, s ktorým sa dohodol na angažmáne na najbližšiu sezónu. V mužstve vytvorí dvojičku Mathieuom Batailleom.

„Som skutočne rád, že som sa upísal tak skvelému klubu. Už sa neviem dočkať chvíle, keď budem môcť zapojiť do bojov v novom drese. Som hádzanár hrajúci so srdcom a som presvedčený, že so svojimi fyzickými prednosťami pomôžem mužstvu v obrane i v útoku. Lidl Starligue je najlepšou ligovou súťažou na svete. Keď vidíte, že tri tímy z nej sa prebojovali do Final Four Ligy majstrov, o to väčšiu túžbu máte byť jej súčasťou. Je to pre mňa skvelá príležitosť a som rád, že som dostal dôveru,“ uviedol Kopčo pre klubový web 10. tímu uplynulého ročníka najvyššej francúzskej súťaže.

„Michal je hráč, akého sme potrebovali. Má dostatok skúseností, fyzické predpoklady i bojovného ducha. Je využiteľný v útoku i obrane. Má za sebou vystúpenia na európskej scéne i v medzinárodných zápasoch, takže má čo ponúknuť a môže pomôcť aj mladým spoluhráčom,“ poznamenal riaditeľ klubu Pascal Léandri.

V Ivry v minulosti už hrával slovenský pivot, v začiatkoch svojej kariéry ním bol Kopčov reprezentačný kolega Andrej Petro. V minulej sezóne bol jeho hráčom aj Slovinec Vasja Furlan, spoluhráč oboch spomenutých Slovákov z prešovských čias. Zaujímavosťou je, že v roku 2018 prestúpili do Francúzska aj ďalší traja reprezentanti SR – Teodor Paul, Jakub Mikita a Matej Mikita.

Michal Kopčo pred odchodom do Sportingu, s ktorým sa stal vlani aj víťazom Vyzývacieho pohára, strávil dve sezóny v Tatrane Prešov, predtým bol dva roky v nemeckom VfL Gummersbach, kam odišiel v lete 2012 práve po premiérovom ročníku v Tatrane. Košický odchovanec v minulosti pôsobil v Maďarsku – v Nyíregyháze, Gyöngyösi a Dunaferri a Chorvátsku – RK Croatia Osiguranje Záhreb. Kopčo má bohaté skúsenosti aj zo slovenskej mužskej reprezentácie, v ktorej si zahral na MS 2009 a 2011 a ME 2012.

 

Autor: SITA, Foto: Pavol Uhrin

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022