Načítavanie údajov ...

M. Straňovský nahradil Pekára v kapitánskej funkcii, Tatran víťazne v prvom prípravnom dueli

Hádzanári Tatrana Prešov uspeli vo svojom prípravnom zápase pred nadchádzajúcou sezónou, keď na palubovke maďarského tímu B. Braun Gyöngyös zvíťazili sedemgólovým rozdielom 29:22 (15:11). Najlepším strelcom úradujúceho slovenského šampióna bol Bruno Butorac, autor 6 gólov. V kapitánskej funkcii absolvoval premiéru v novom drese Martin Straňovský, ktorý na tomto poste vystriedal dlhoročnú oporu Radovana Pekára.

  

„Som rád, že sa nám zápas vydaril a vyhrali sme o sedem gólov. Bol to náš prvý duel a mohlo to byť aj horšie, ale na to sú prípravné zápasy. Som rád, že v pozícii kapitána, o čom ma deň predtým informoval tréner, sme stretnutie zvládli. Nastúpil som po 15 minútach, keď som vystriedal Kuba Hrstku. Je pravdou, že som tam mal nejaké hluché momenty, keď som možno veľmi chcel a nedarilo sa. Potom som si to však vynahradil, mal som nejaké nahrávky a dal nejaké góly, takže celkovo som spokojný, hoci určite to bude lepšie,“ uviedol pre oficiálny web Tatrana M. Straňovský, ktorý skóroval trikrát.

  

Ďalší prípravný dvojzápas čaká Tatran v sobotu 28. júla na palubovke poľského Tauron Stal Mielec.

  

Výsledok – prípravný zápas – streda:

  

  1. Braun Gyöngyös (Maď.) – Tatran Prešov 22:29 (11:15)

    Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – L. Urban 2, Lapajne 1, M. Straňovský 3, M. Šárpataky 2, Ľ. Šárpataky, Hrstka 2, Vučko 1, Babič 4, Gatine 4, Carapkin, Číp 2, Kasal 2, Butorac 6

Autor: SITA, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022