Načítavanie údajov ...

Martina Školková ukončila kariéru, bude mamičkou

Ďalší výnimočný hráčsky príbeh skvelej slovenskej hádzanárky je na konci. Nečakane v rozbehnutej sezóne dorazila aj na Slovensko správa, že Martina Školková končí aktívnu profesionálnu športovú kariéru. Našťastie, nie zranenie je dôvod tohto kroku, ale tá najkrajšia udalosť v živote ženy. Onedlho 38-ročná ľavá spojka OGC Nice Côte d´Azur Handball je v očakávaní svojho prvého potomka.

„Rada by som dievčatám pomohla až do konca, ale sú udalosti, ktoré nevieme predvídať,“ zdôverila sa s úsmevom rodáčka z Partizánskeho. „Nie je ľahké opustiť klub počas sezóny, ale nech sa stane čokoľvek, vždy budem držať palce OGC Nice Handball. Strávila som v klube neuveriteľných päť rokov. Vždy som sa snažila odovzdať na palubovke maximum. Chcela som ísť za svoje hranice a čo najviac pomôcť dievčatám v tomto novom období s novým trénerom. Chcem poďakovať klubu za všetko, čo pre mňa ľudia v ňom urobili,“ uviedla v tlačovej správe klubu z Azúrového pobrežia „Mates“, ktorá sa od svojho príchodu do Nice doslova zamilovala do klubu a regiónu.

Podľa správy na klubovom webe Školková tiež sľúbila, že čoskoro pôjde povzbudiť svoje bývalé spoluhráčky, medzi ktorými je aj jej krajanka Adriána Holejová, do Halle des Sports Charles-Ehrmann. Skúsená Slovenka, ktorú tréneri zvykli nasadzovať na rôzne posty spojkového radu, v priebehu uplynulej sezóny predĺžila kontrakt. Ten teraz už nenaplní do konca. V ostatných dueloch Nice už absentovala v zostave. V najbližšom si už môže naplno vychutnávať tehotenstvo a tešiť sa na očakávaný prírastok v rodine.

Martina Školková je s spätá s Francúzskom od roku 2009, keď do krajiny galského kohúta prestúpila z bratislavského ŠKP. Jej prvé tamojšie pôsobisko bolo v Cercle Dijon Bourgogne, kde strávila deväť rokov. Od roku 2018 si obliekala dres OGC Nice, s ktorým sa hneď v prvej sezóne stala vicemajsterkou francúzskej ligy. Predtým okrem ŠKP Bratislava hrávala aj za Iuventu Michalovce a Sláviu Partizánske, ktorej je odchovankyňou.

Na reprezentačnej úrovni sa vypracovala na kľúčovú hráčku. V národnom tíme pôsobila do roku 2018, keď sa v septembri rozhodla uzavrieť túto kapitolu. Bola členkou úspešného kádra, ktorý pod vedením trénera Dušana Poloza postúpil na ME žien 2014 v Maďarsku a Chorvátsku, kde obsadil konečné 12. miesto. Počas svojej hráčskej kariéry štyrikrát získala ocenenie pre najlepšiu hádzanárku krajiny za sebou (2014 – 2017), čo sa v doterajšej histórii ankety podarilo už len legendárnej Márii Ďurišinovej (1984 – 1987).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: http://www.ogcnicehandball.com/ a https://www.facebook.com/LigueFeminineDeHandball

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022