MOL liga – Bánovčanky majú prvý bod, doma remizovali s Porubou

Prekvapenie prinieslo piatkové stretnutie 9. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok. Hráčky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou sa v predposlednom jesennom vystúpení v MOL lige (nasleduje prestávka až do 5. januára, ale Bánovce čaká 8. 12. ešte dohrávka s Iuventou Michalovce, pozn.) dočkali svojho prvého bodu v sezóne 2018/2019, keď na domácej pôde remizovali s DHC Sokol Poruba 29:29, pričom po polčase mali sľubný náskok znamenajúci nádej na premiérové víťazstvo. Po zmene strán zvýšili domáce vedenie na 19:13 i 20:14, ale hostky potom začali osobne brániť K. Michnovú, trestali chyby a ukrajovali z náskoku. Hádzanárky z Bánoviec v záverečnej časti ešte vyhrávali 27:23, ale Ostravčanky odvrátili prehru a zásluhou premeneného pokutového hodu Desortovej v poslednej minúte vydolovali aspoň bod za nerozhodný výsledok.

Hádzaná – MOL liga 2018/2019 – ženy – 9. kolo – piatok:

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – DHC Sokol Poruba 29:29 (16:12)

Najviac gólov: Matušincová 10/6, K. Michnová 6/2, A. Obstová 5 – Desortová 12/3, Smetková, Maiwaelderová a Minárčiková po 4

pok. hody: 9/8 – 3/3, vylúčené: 3 – 4, rozhodovali: Haščík a Sivák (obaja SR), 180 divákov

Autor: SITA, Foto: Facebook HK Sokol RMK Bánovce n/B