Načítavanie údajov ...

Návrat G. Vadkertiho do N. Zámkov, v Štarte aj Tschur a Masaryk

Rok sa zišiel s rokom a skúsený tvorca hry s reprezentačnými skúsenosťami Gabriel Vadkerti je späť v kádri novozámockých hádzanárov. Informuje o tom oficiálny web účastníka najvyššej slovenskej súťaže, ktorý bude už vystupovať ako Mestský hádzanársky klub (MHC) Štart Nové Zámky. Jeho novým prezidentom sa po päťročnom pôsobení Róberta Rudinského stal bývalý hráč a dlhoročný kapitán družstva Emil Mokryš. Post viceprezidenta bude zastávať Juraj Bogár.

Gabriel Vadkerti pred rokom zamieril z Nových Zámkov k regionálnemu rivalovi HKM Šaľa, s ktorým skončil v Slovnaft handball extralige na 4. priečke. Vadkerti predtým naposledy pôsobil v HC Štart Nové Zámky, ktorého je odchovancom, v súťažnom ročníku 2016/2017. Pred návratom domov účinkoval v Maďarsku. Najskôr hrával za DKSE-Hotel Lycium Debrecín a Gyöngyösi KK (oba v 2009/2010), od sezóny 2010/2011 za Csurgói KK, s krátkou výnimkou v ročníku 2014/2015, keď sa ocitol na hosťovaní v PLER KC Budapešť. Tridsaťtriročná stredná spojka má v drese reprezentácie SR na konte aj štart na ME 2008 v Nórsku.

Tréner MHC Štart Peter Sporni so svojím a hrajúcim asistentom Tomášom Straňovským začali v polovici júla prípravu vrátane trojice dorastencov so 17-členným hráčskym kádrom. Po ročnej pauze sa do novozámockého tímu vracia Vojtech Gyurics, novými akvizíciami sú gólovo nebezpečná spojka Tomáš Tschur z HC Sporta Hlohovec a skúsený Ernest Masaryk z HK Agro Topoľčany, ktorý už v Štarte pôsobil – naposledy v sezóne 2016/2017. Za 7. tím predchádzajúcej edície Slovnaft handball extraligy už nebudú hrať Gabriel Hricišon, Filip Šátek, Ivan Tymoščuk (všetci Šaľa) a ani Ruslan Paršutin.

 

Autor: SITA, Foto: tjstart.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022