Načítavanie údajov ...

NHE: Favoriti môžu rozhodnúť už počas víkendu

Víkendové zápasy sérií play-off hádzanárov o medailové priečky, ktoré budú pokračovať v poradí tretími duelmi, už môžu priniesť rozhodnutia vo finále i v boji o bronz. V oboch vedú favoriti 2:0 na zápasy a už len jedno víťazstvo ich delí od úspešného konca sezóny.

Tatran Prešov smeruje za sedemnástym majstrovským titulom v ére samostatnosti. Po domácej výhre 34:24 zvíťazil ešte hladšie (33:19) v Trebišove, kde hráva svoje stretnutia vyraďovacej časti súper Šarišanov – HK Košice. V nedeľu 22. mája môže úradujúci šampión vo svojej Tatran handball aréne spečatiť sezónu bez prehry na domácej extraligovej scéne. Zápas so začiatkom o 10.30 h odvysiela v priamom prenose v rámci programu Niké Palubovka stanica RTVS :Šport.
„Košice to u nás ešte skúsia a určite zabojujú, majú poslednú šancu urobiť niečo so sériou. My musíme byť dobre pripravení a nesmie nám chýbať odhodlanie. Potom z toho môže byť pozitívny výsledok,“ tvrdí prešovský tréner Radoslav Antl.
Kým jeho zverenci sa budú snažiť zavŕšiť svoje snaženie posledným víťazným krokom, ich súperi by im to radi skomplikovali, hoci sa im v druhom finále zranil jeden zo strelcov spojkového radu Matúš Hriňák. „Mrzí nás to, ale patrí to k športu a vieme s tým žiť,“ poznamenal kouč košického HK Martin Lipták, keď ešte nepoznal presný rozsah jeho zranenia, keďže Hriňáka čakalo vyšetrenie magnetickou rezonanciou.
Košičania v dlhodobej časti dokázali odohrať s Prešovčanmi vyrovnanejšie partie a v Slovenskom pohári s nimi dokonca remizovať a následne ich vyradiť v sedmičkovom rozstrele. Aj teraz si želajú, nech v nedeľu nie je na ihrisku medzi družstvami taký rozdiel. „Pokúsime sa nedostať debakel,“ skonštatoval Lipták.

Už o deň skôr – v sobotu 21. mája – môže byť známy držiteľ bronzových medailí. Tretíkrát v histórii extraligy po rokoch 2009 a 2018 ich majú na dosah hádzanári MŠK Považská Bystrica, ktorí v sérii o 3. miesto vyhrávajú 2:0 na zápasy. Zverenci trénera Václava Straku po domácom hladkom triumfe 32:22 uspeli proti HC Sporta aj v Hlohovci (31:28), odkiaľ sa vrátili s mečbalom. Premeniť ho na zisk cenného kovu budú môcť pred svojimi fanúšikmi v dueli so začiatkom o 17.00 h.

Program finále play-off Slovnaft handball extraligy mužov 2021/2022 (hrá sa na tri víťazstvá):
tretí zápas:
nedeľa 22. 5.: 10.30 h Tatran Prešov – HK Košice, RTVS :Šport, stav série 2:0 (34:24, 33:19)
prípadný štvrtý zápas:
streda 25. 5.: 18.00 h HK Košice – Tatran Prešov, hrá sa v Trebišove, RTVS :Šport
prípadný piaty zápas:
piatok 27. 5.: 18.00 h Tatran Prešov – HK Košice, RTVS :Šport

o 3. miesto (hrá sa na tri víťazstvá):
tretí zápas:
sobota 21. 5.: 17.00 h MŠK Považská Bystrica – HC Sporta Hlohovec, stav série 2:0 (32:22, 31:28)
prípadný štvrtý zápas:
streda 25. 5.: 18.00 h HC Sporta Hlohovec – MŠK Považská Bystrica
prípadný piaty zápas:
sobota 28. 5.: 18.00 h MŠK Považská Bystrica – HC Sporta Hlohovec

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Marek Findrik / https://www.facebook.com/HK-Ko%C5%A1ice-106233677637146

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022