Načítavanie údajov ...

Potisk hráč zápasu, strelecky úspešní pivoti

Počas víkendu sa dva české kluby tešili z postupu v 1. kole Európskeho pohára mužov. Dukla Praha síce prehrala 21:23 s Radničkami Kragujevac, ale srbský tím následne zdolala v rozstrele (3:2). Marek Hlinka prispel troma gólmi, Matúš Moravčík neskóroval. Hádzanári Sokola Nové Veselí si schuti zastrieľali proti estónskemu Tallinnu. Prvý zápas vyhrali 38:27 a odvetu 39:23, pričom Marián Hajko skóroval dvanásťkrát (8+4) a Andrej Parolly dvakrát (1+1).

V maďarskej lige bol pri výhre Gyöngyösu nad Dabasom (24:24) mužom zápasu Martin Potisk, ktorý dal 6 gólov zo 7 striel, pričom premenil všetky štyri pokutové hody. Stopercentnou streleckou bilanciou sa prezentovali vo vzájomnom súboji svojich tímov Fejér- B.Á.L. Veszprém – Cegléd (28:24) dvaja slovenskí pivoti: Šimon Macháč (3 góly) a Martin Mazák (2).

Vo Švajčiarsku si úspešne počínal aj ďalší pivot Martin Slaninka, keď konto súpera zaťažil 8 gólmi, na ktoré potreboval len 9 pokusov. Jeho HSC Suhr Aarau však nestačil na HC Kriens-Luzern (29:34), ktorý pod vedením Petra Kukučku ešte neokúsil chuť prehry. Marián Žernovič predviedol 10 zákrokov pri 31 strelách, ale jeho St. Gallen nestačil na GC Amicitia Zürich (27:29).

V českej extralige vyhral Tatran Prešov aj vďaka 7 gólom Olivera Rábeka v Brne (30:24). Marek Hniďák pomohol troma gólmi k triumfu Lovosíc nad Strakonicami (32:29). Ľuboš Hlipala dvakrát presne namieril pri výhre Jičína na palubovke Maloměříc (27:26), ale duel nedohral pre červenú kartu za tri vylúčenia.

V Nemecku sa v I. bundeslige zatiaľ nedarí klubom Slovákov. Lipsko s asistentom trénera Milošom Puterom prehralo doma s Hamburgom 22:23 a Minden hladko podľahol Kielu 18:34, pričom Tomáš Urban dal tri góly z deviatich striel, keď nepremenil dva pokutové hody, ale aj trikrát prihral spoluhráčom na gól.
V II. bundeslige si Dessau drží stopercentnú bilanciu po úspechu v Rostocku (31:30), Dávid Mišových prispel jedným gólom. Dominik Kalafut z Nordhornu nedohral duel na pôde Elbflorenzu (26:27) pre červenú kartu po troch vylúčeniach.

Vydarený vstup do novej sezóny má za sebou španielska Nava, ktorá svoju púť za návratom do najvyššej súťaže odštartovala víťazstvom na palubovke Alcobendasu 29:24, na ktorom mali podiel aj Jakub Prokop (4 góly) s Tomášom Smetánkom (2).

Z druhého plného bodového zisku sa v Rakúsku tešil brankár Ferlachu Michal Martin Konečný, keď jeho mužstvo triumfovalo v Grazi 35:34. Naopak, smútil Teodor Paul, lebo Toulouse v najvyššej francúzskej súťaži ťahalo za kratší koniec v Limoges (31:33).

Ďalšiu trpkú prehru utrpel v Lige majstrov český DHK Baník Most, ktorý si z Odense odniesol debakel 22:41. Lucia Mikulčík ho zmiernila štyrmi, Tatiana Šutranová troma presnými zásahmi a Katarína Kostelná sa nezapísala do streleckej listiny. Adriána Holejová sa v dobrej forme prezentuje v drese OGC Nice, keď naposledy bola autorkou 6 gólov zo 7 striel, no jej tím nestačil na Plan de Cuques (32:34). Jej spoluhráčka Martina Školková mala na konte asistenciu. V najvyššej maďarskej súťaži žien predviedla Viktória Oguntoyová dva zákroky z 20 striel a jej Dunaújváros prehral s DVSC 27:40. V Taliansku sa radovala trojgólová Vladimíra Bajčiová, keďže jej Salerno vyhrala na pôde Cassana 31:27. Dominika Kodajová dala štyri a Diana Michálková dva góly pri víťazstve 25:21 rakúskeho Stockerau nad BT Füchse, za ktorý bola trikrát úspešná Nicol Nejedlíková. Brankárka Adriana Medveďová prispela k výhre MGA Fivers nad Tullnom (30:25). Vo Švajčiarsku naplno zabodoval Kreuzlingen aj s prispením Petry Škoricovej, ktorá do siete Herzogenbuchsee (33:30) skórovala štyrikrát.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://gykk.hu/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022