Načítavanie údajov ...

Slovenky proti Švédkam s osvedčenou zostavou, v kádri aj lúčiaca sa Fiľková-Trehubová

Slovenskú hádzanársku reprezentáciu už onedlho čakajú rozhodujúce stretnutia v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Japonsku. V júnovom dvojzápase play-off budú ich súperkami Švédky, s ktorými si najskôr zmerajú sily 1. júna o 17.00 h v Karlskrone a potom 6. júna o 18.00 h v odvete v Šali. Hlavný tréner Ján Packa, ktorého novou asistentkou po zmenách v realizačnom tíme bude niekdajšia zverenka Katarína Dubajová (namiesto Františka Urbana, pozn.), nominoval osvedčený 17-členný káder. V porovnaní s marcovým zrazom sa do tímu vracia michalovská ľaváčka Tetyana Trehubová-Fiľková, pre ktorú to bude rozlúčka s aktívnou hráčskou kariérou. Oproti poslednej akcii národného tímu chýba medzi nominovanou sedemnástkou spojka Mária Olšovská. Slovenky sa zídu vo štvrtok večer 23. mája v Hoteli Galanta. Okrem tréningov majú v pláne aj prípravný duel s Rakúskom, ktorý by sa mal hrať v utorok 28. mája predpoludním.

Nominácia hádzanárok Slovenska na sústredenie a dvojzápas II. fázy kvalifikácie MS 2019 proti Švédsku:
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.), Izabela Kondášová (KKC Kisvárda/Maď.)
pivotky: Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Patrícia Wollingerová, Veronika Habánková, Tetyana Fiľková-Trehubová, Vladimíra Bajčiová (všetky Iuventa Michalovce)

 

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022