Načítavanie údajov ...

Slovenky v Karlskrone s vysokou prehrou, šampionát v nedohľadne

Švédsko – Slovensko 33:18 (18:10)

Hádzanárky Slovenska neurobili v sobotu krok smerom k účasti na majstrovstvách sveta 2019 v Japonsku. Zverenky trénera Jána Packu, ktorý pre zranenia nemal k dispozícii štvoricu pôvodne nominovaných hráčok (Medveďová, S. Szarková, Bujnochová, Pócsíková), utrpeli v Karlskrone hladkú prehru. Oslabené Slovenky podľahli domácim Švédkam v prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie o postup na svetový šampionát o 15 gólov 18:33 (10:18) a ich šance pred odvetou sú už len v čisto teoretickej rovine.

Reprezentantky SR, ktoré na MS štartovali zatiaľ jedinýkrát pred 24 rokmi, sa môžu pokúsiť revanšovať favorizovaným severankám vo štvrtok 6. júna, keď ich od 18.00 h privítajú v Mestskej športovej hale v Šali.

Hádzaná – II. fáza kvalifikácie žien o postup na MS 2019 v Japonsku – prvý zápas (odveta 6. 6. o 18.00 h v Šali):
KARLSKRONA
Švédsko – Slovensko 33:18 (18:10)

Švédky od začiatku duelu potvrdzovali úlohu favorita dvojzápasu. Po necelej štvrťhodine vyhrávali 7:3 a svoj náskok zvyšovali aj v ďalšom priebehu I. polčasu. Z 12:5 v 21. min unikli na 17:9 v 29. min a za osemgólového rozdielu išli družstvá aj na polčasovú prestávku (18:10). Domáce po zmene strán dosiahli aj dvojciferné vedenie, v 38. min vyhrávali 22:12 a necelých 15 minút pred koncom 25:13. Skóre v prospech švédskeho družstva narastalo aj naďalej. Na začiatku poslednej desaťminútovky bolo 28:14 a v 54. min dokonca už 30:14. Vzápätí prišli dva slovenské góly a mierne zníženie priepastného rozdielu. Švédky však v pohode doviedli duel do víťazného konca (33:18) a po sobote sú už viac ako jednou nohou na šampionáte.

Hlas:
Ján Packa (tréner SR): „Švédsko vyhralo zaslúžene, jeho hráčky boli lepšie ako naše skoro vo všetkých činnostiach. My sme hrali nervózne, mali sme nízku úspešnosť streľby a takisto v obrane sme mali dosť veľké medzery. V útoku sme málo hrali s krídlami. Náš výkon nebol dobrý a výsledkom je zaslúžená prehra.“

Autor: SITA, Foto: handbollslandslaget.se

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022