SP mužov: Do semifinále Prešov a Modra

Prvé dva zápasy otvorili v utorok štvrťfinálový program Slovenského pohára v hádzanej mužov 2022/2023. Tatran Prešov potvrdil v bratislavskom Dome športu úlohu favorita. Domáci ŠKP Bratislava v stretnutí chudobnom na góly však držal krok, v 38. min Kysel znížil na 12:13. „Policajti“ išli do záverečnej desaťminútovky za stavu 14:18, ale záver už jasne patril Šarišanom, ktorí napokon vyhrali dvojciferným rozdielom 25:15.
V druhej utorkovej konfrontácii videli diváci v Modre rozdielne polčasy a vývoj ako na hojdačke. Prvý patril hosťom z MHC Štart Nové Zámky, ktorí si vypracovali trojgólový náskok 14:11. Modranom vyšiel vstup do druhého dejstva, za 14 minút otočili na 22:16. Novozámčania vzápätí opäť zabrali a pred poslednou desaťminútovkou znížili na 21:22. Domáci potom znovu odskočili na 26:21 a hoci sa hostia ešte doťahovali, triumf už nepustili zo svojich rúk (29:26).

Výsledky utorkových stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára mužov 2022/2023 (hralo sa na 1 zápas):
HáO TJ Slovan Modra – MHC Štart Nové Zámky 29:26 (11:14)
Najviac gólov: Jurikovič 7, V. Lackovič 5/3, Tománek 4 – Dévai 6, Tilandy 5, M. Kucsera ml. 4

ŠKP Bratislava – Tatran Prešov 15:25 (8:11)
Najviac gólov: Kysel 4/1, Mikéci a Beltrami po 3 – Caballero Hernández 5/1, Ivanovič, Michalka a Davidovič po 4, 124 divákov