Načítavanie údajov ...

V Poľsku a Maďarsku radosť Sloveniek, vo Francúzsku smútok

V mužských klubových súťažiach sa pre asociačný termín vyhradený pre reprezentácie pauzuje, ale počas týždňa sa k slovu dostali ženské kluby, v ktorých pôsobia aj Slovenky. V Poľsku si držia stopercentnú bilanciu dva favorizované tímy. Lublin s Mariannou Rebičovou zdolal niekdajšieho účastníka MOL ligy Chorzów 27:22, slovenská spojka skórovala dvakrát. Rovnaký počet gólov mala na konte aj Karin Bujnochová v drese Zaglebia Lubin, ktorý deklasoval Koszalin 35:20 a je lídrom aktuálneho poradia.

V opačnej pozícii je vo Francúzsku OGC Nice. Družstvo Adriány Holejovej a Martiny Školkovej utrpelo piatu prehru za sebou, keď na pôde Metz, vedúceho tímu tabuľky, podľahlo vysoko 23:38. Holejová odohrala 36 minút, počas ktorých sa šesťkrát dostala k zakončeniu akcie, pričom štyrikrát prekonala brankárku súpera.

V maďarskej lige si schuti zastrieľal Mosonmagyaróvár, keď si poradil s Dunaújvárosom jednoznačne 44:31. Barbora Lancz dala štyri góly, na ktoré potrebovala päť pokusov. Za hostky predviedla brankárka Viktória Oguntoyová štyri zákroky pri 27 strelách. Po dvoch prehrách sa opäť z plného bodového zisku radovala aj Kisvárda, ktorá po zmene strán otočila vývoj duelu v Érde (23:21). V drese víťaziek mala pivotka Nikoleta Trúnková stopercentnú streľbu (5 gólov z 5 striel), Veronika Habánková prispela jedným presným zásahom a Simona Szarková sa neobjavila na palubovke.

V Nórsku sa darí Kristiansandu s asistentom trénera Tomášom Hlavatým, na palubovke Fredrikstadu zvíťazil 33:28 a podľa očakávania bez zaváhania vedie ligovú súťaž.

LC Brühl Handball s Ľubomírom Švajlenom v realizačnom tíme zdolal Zug 33:29 a po tretej výhre v sérii je na 2. mieste v najvyššej švajčiarskej súťaži.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/kkchivatalos/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022