Načítavanie údajov ...

Žernovič ďalšie dva roky hráčom Ferencvárosu

Marián Žernovič predĺžil zmluvu s budapeštianskym klubom

Maďarský prvoligový hádzanársky klub Ferencváros Budapešť si poistil služby dvoch kľúčových hráčov. Jedným z nich je Marián Žernovič, druhým čiernohorská spojka Božo Andjelič. Slovenský brankár sa dohodol na predĺžení zmluvy o dva roky. Platnosť pôvodného kontraktu mala odchovancovi považskobystrickej hádzanej mala vypršať v lete 2019.

Žernovič sa počas doterajšieho 1,5-ročného pôsobenia zaradil svojimi výkonmi v bránke FTC medzi najväčšie opory svojho tímu, navyše spoľahlivo chytá aj v drese reprezentácie SR, v ktorej mu aktuálne patrí post jednotky. O 27-ročného gólmana mali v hľadáčiku kluby zo zahraničia, ale on uprednostnil zotrvanie v maďarskej metropole, v ktorej úspešne rozvíja svoju športovú kariéru aj jeho priateľka Mária Kostelanská. Tá je jednou z kľúčových hráčok volejbalistiek budapeštianskeho Vasasu.

„Podarilo sa nám dohodnúť na pokračovaní spolupráce s dvoma vynikajúcimi reprezentantmi svojich krajín. Marián Žernovič nie je náhodou brankárskou jednotkou slovenského národného tímu. Má mimoriadne schopnosti a je spoľahlivý. Myslím si, že práve vo Ferencvárosi sa stal brankárom so stabilnou výkonnosťou, na čom má zásluhu realizačný tím a sám Žerko môže za to vďačiť aj svojej pracovitosti. Obaja s Božom patria medzi naše opory a sú to skvelí legionári, od ktorých sa mladí maďarskí hráči môžu veľa naučiť,“ uviedol pre klubový web šéf hádzanárskeho FTC Sándor Király, ktorý vyzdvihol, že Žernovič s Andjeličom čoraz lepšie zvládajú maďarský jazyk.

Ferencváros má v tejto sezóne najvyššej maďarskej súťaže zatiaľ bilanciu 7 víťazstiev – 0 remíz – 6 prehier a v tabuľke aktuálne figuruje na 8. mieste.

Autor: SITA, Foto: fradi.hu

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022